Dr.Özkan GÜRDOĞAN
Cumhuriyet Başsavcısı
RESMİ KURUMLAR
Basın Açıklaması

T.C.

BURDUR

CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI

Medya İletişim Bürosu

     

     Basın Açıklaması No : 2019/1                                                                                                         21/01/2019

     

     

BASIN AÇIKLAMASI

     

         Adalet Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile gerçekleştirilen etkinlik kapsamında Burdur Cumhuriyet Başsavcılığı ile Burdur Valiliği arasında yapılan “Kamu Yararına Çalışma Protokolü” çerçevesinde, Burdur İl Milli Eğitim Bünyesinde bulunan Altun Terim Solmaz İlköğretim Okulu, TOBB Ortaokulu, Bucak Cumhuriyet İlköğretim Okulu, Çeltikçi 75.Yıl Ortaokulu, Çeltikçi Bağsaray İlköğretim Okulu, Gölhisar İmam Hatip Lisesi, Yeşilova Hürriyet İlkokullarında Burdur Cumhuriyet Savcısı Osman Coşkunpınar ve Burdur İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram’ın katıldığı törenle çalışma başlatılmıştır.

          Çalışma kapsamında Denetimli Serbestlik altında bulunan hükümlüler kent merkezi ile ilçelerde bulunan okulların temizlik, bakım onarım ve boya badana işlerini gerçekleştirerek, okulları 2019 Eğitim-Öğretim yılı 2.dönemine hazır hale getirmek üzere yarıyıl tatili boyunca çalışmalar yürütülecektir.

          Burdur Denetimli Serbestlik Müdürlüğü personellerince denetlenen çalışmalarda hükümlülerin toplumla bütünleşmelerini sağlanması ile okulların daha bakımlı ve temiz hale getirilmesi amaçlanmaktadır.

          Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

     

                                                                                                                        Mehmet Nadir YAĞCI 40982

                                                                                                                             Cumhuriyet Başsavcısı

 

SİTEMİZİ
 
T.C. Adalet Bakanlığı Burdur Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Webmaster : Memduh GÜMEN (Bilgi İşlem Şefi) - Son güncelleme: 30/07/2017