Dr.Özkan GÜRDOĞAN
Cumhuriyet Başsavcısı
RESMİ KURUMLAR
Basın Açıklaması

T.C.

BURDUR

CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI

Medya İletişim Bürosu

     

     Basın Açıklaması No : 2019/5                                                                                                         29/08/2019

     

     

BASIN AÇIKLAMASI

     

         Temiz ve sağlıklı bir çevre bütün canlıların yaşayabilmesi için temel koşul teşkil etmektedir. Bu durum da ancak sağlıklı ve temiz bir çevre ile mümkün olmaktadır. Çevre temizliği, günümüzde dünyanın en önemli sorunları arasındadır. Dünyada bu konuda önlemler alınmakta, bilimsel çalışmalar yapılmakta ve yeni teşkilatlar kurulmaktadır. Bütün bunların temel amacı, insanları çevre temizliği konusunda bilinçlendirmektir.

         Bakanlığımızca bu amaçla; vatandaşlık görevlerimizden de biri olan çevre temizliğinin sağlanması ve doğanın korunması amacıyla; Türkiye genelinde eş zamanlı olarak tüm Denetimli Serbestlik Müdürlüklerinde 26/08/2019 tarihinde başlayan ve hafta boyunca devam eden "Denetimli Serbestlik Temiz Çevre Projesi" kapsamında çevre temizlik etkinlikleri yapılmaktadır.

         Bu kapsamda Burdur Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından Salda Gölünde çevre temizlik etkinliği organize edilerek Burdur Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde Salda Gölü Halk Plajı, Beyaz Adalar Plajı ve Salda Tabiat Parkında 26-29/08/2019 tarihleri arasında 4 gün boyunca 30 hükümlü ile çevre temizliği etkinlikleri gerçekleştirilmiştir.

      Burdur Denetimli Serbestlik Müdürlüğünce yerine getirilmekte olan ağaç dikim ve bakım faaliyetleri, çevre temizlik etkinlikleri ile toplumda bir farkındalık yaratmak, çevre bilincini yerleştirmek ve bizden sonraki nesillere güzel bir çevre bırakmak amaçlanmaktadır. Denetimli Serbestlik Müdürlüğünce toplum yararına olan bu çalışmaların geliştirilerek devam ettirilmesi planlanmaktadır.

         Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

     

                                                                                                                        Dr.Özkan GÜRDOĞAN 107589

                                                                                                                             Cumhuriyet Başsavcısı

 

SİTEMİZİ
 
T.C. Adalet Bakanlığı Burdur Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Webmaster : Memduh GÜMEN (Bilgi İşlem Şefi) - Son güncelleme: 30/07/2017