Mehmet Nadir YAĞCI
Cumhuriyet Başsavcısı
RESMİ KURUMLAR
DUYURU

     Burdur Adliyesinin yeni hizmet binasının inşaatı tamamlanmış olup, 07 Ekim 2015 tarihi itibarıyla adliye binasına taşınılmıştır.

     15000 metre kare kapalı alanı bulunan binanın mimarisi Burdur'a has mimari özelliklerden esinlenerek yapılmış olup, bütün adliye binaları içerisinde mimari tarzı, iç yerleşkesi, savcılık ve mahkemelere uygun yönetim tarzı, güvenliği, sosyal alanları, vatandaşların kullanımına bırakılan alanlar ve görsel olarak güzelliği yönünden ülkemizdeki sayılı adliye binaları içerisinde yer aldığı düşünülmektedir.

     Herkesin büyük beğenisini ve takdirini toplayan yeni adliye binasında 13 Hakim, 12 Cumhuriyet Savcısı ve tüm çalışanlarla birlikte toplam 150 kadar personelle hizmet verilmektedir.

     İnşaat yönünden deprem bölgesi olması nedeniyle güvenlikli bir şekilde yapılan bina, yine çalışanların güvenliği yönünden de her türlü tedbirin alındığı, UYAP, yangın güvenliği, elektrik tesisatı gibi bütün sistemlerin kurulu olduğu bir akıllı bina olup, inşaat süresi 2 yıldan az olan binanın maliyeti 15 milyon TLdir.

BURDUR ADLİYESİ

SİTEMİZİ
 
T.C. Adalet Bakanlığı Burdur Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Webmaster : Memduh GÜMEN (Bilgi İşlem Şefi) - Son güncelleme: 30/07/2017