Mehmet Nadir YAĞCI
Cumhuriyet Başsavcısı
RESMİ KURUMLAR
ADALET BAKANI YARDIMCISI SAYIN BİLAL UÇAR'IN ADLİYEMİZİ ZİYARETİ

      Cumhuriyet Başsavcılığımızca bir süredir Burdur Açık ve Kapalı Cezaevlerini Burtrak arazisi olarak bilinen Gökçebağ Köyündeki alana taşınması için başlattığı çalışma kapsamında 29/03/2016 tarihinde Adalet Bakanı Yardımcısı Sayın Bilal Uçar'la birlikte Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürümüz Enis Yavuz Yıldırım, İşyurtları Daire Başkanımız Vehbi Kadri Kamer ve Antalya Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Ali Nevzat Açıkgöz (2009-2013 yıllarında Burdur Cumhuriyet Başsavcısı olarak görev yapmıştır.) önce yeni açılan Burdur Adliye binasını daha sonra sırasıyla Burdur Valiliğini, Burdur Cezaevini ziyaret ederek Burtrak arazisi olarak bilinen alanı gezmişlerdir.

      Heyeti Burdur Adliyesinde Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, Adalet Komisyonu Başkanı Suat Alaca, Cumhuriyet Savcıları, Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Burdur Ak Parti İl Başkanı ve ekibi karşılamışlardır. Ziyaret boyunca eşlik etmişlerdir.

      Yapılan incelemeler sonucunda Adalet Bakanı Yardımcımız Sayın Bilal Uçar; Burdur açık ve kapalı cezaevinin şehrin içerisinde kaldığını gözlemleyerek cezaevlerinin biran önce daha uygun alanlara ve modern yapılara kavuşturulması gerektiğini, Burtrak arazisinin cezaevleri için uygun olduğunu ancak mevzuat nedeniyle öncelikle açık cezaevi faaliyetlerinin yapılabileceğini bu konuda biran önce gerekli çalışmaların tamamlanması gerektiğini belirtmişlerdir. Bu amaçla Burdur Valiliğimiz ve Cumhuriyet Başsavcılığımız gerekli çalışmaları derhal başlatmışlardır.

 

SİTEMİZİ
 
T.C. Adalet Bakanlığı Burdur Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Webmaster : Memduh GÜMEN (Bilgi İşlem Şefi) - Son güncelleme: 30/07/2017