Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  BURDUR’DA KİTAP BAĞIŞ KAMPANYASI BAŞLATILDI
  10.01.2023

   

  Adalet Bakanlığı’nca  2023  yılında “ Kitap İyileştirir”  sloganıyla Ceza İnfaz Kurumları kütüphaneleri için kitap  bağış kampanyası başlatıldı.

   

  10.01.2023 tarihinde Burdur Adalet Sarayı içerisinde  gerçekleştirilen etkinlik ile kitap bağış kampanyası düzenlenmiştir. Etkinlikte konuşan Burdur Cumhuriyet Başsavcısı Osman Kara "Ceza İnfaz Kurumlarında  hükümlü ve tutukluların ıslahı  ile topluma sağlıklı bireyler olarak kazandırma faaliyetlerinin yerine getirildiği,  hükümlülerin yeniden suç işlemesini  engelleyici etkenleri güçlendirerek toplumu korumanın amaçlandığı,  Kültür ve Turizm  Bakanlığı ile Adalet Bakanlığı arasında daha öncesinde düzenlenen protokol ile Ceza İnfaz Kurumlarında bağımsız kütüphenelerin oluşturulduğu, bu kapsamda kütüphanelerin zenginleştirilmesi amacıyla tüm ülkede eş zamanlı olarak  kitap bağış kampanyasının düzenlendiği, daha öncesinde de gerçekleştirilen bu tür etkinliklerle fazlaca kitabın tutuklu ve hükümlülere ulaştırıldığı, yine bu kampanyadaki amacın da hükümlü ve tutukluların kitaba olan ilgilerini artırmak" olduğu hususunu belirterek, kampanyaya katkı sağlayan herkese teşekkürlerini iletmiştir. 

   

  Kitap Bağış Kampanyasına ilk bağış  Burdur Cumhuriyet Başsavcısı Osman Kara tarafından yapılmış,  etkinlik kapsamında İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından 110  adet kitap bağışlanmıştır.

   

  Etkinliğe Burdur Cumhuriyet Başsavcısı Osman Kara, Burdur Adalet Komisyonu Başkanı Musa Talih, Burdur Adliyesinde görev yapan Hakim ve  Cumhuriyet Savcıları ile  adliye personeli,  ceza infaz kurumu müdürleri ve personeli katılarak  kitap bağışında bulunmuşlardır.

   

  Kitap  bağış kampanyasının  20 Şubat 2023 tarihine kadar  süreceği  ve  Burdur Adliye Sarayı içinde  açılan stantta  kitap bağışının kabul edileceği belirtilmiştir.

  Adres

  Emek mahallesi Bülent Ecevit Bulvarı No:21 Merkez / Burdur

  Telefon

  0248 233 19 31 - 0248 233 19 33

  Faks : 0248 233 18 28

  E-Posta

  burdurcbsisaretadalet.gov.tr